poniedziałek, 1 września 2014

Czym zaskoczy mnie jeszcze platforma EUNUMISMATICS?


http://eunumismatics.com/index.php

Numizmatyczna platforma aukcyjna "EuNumismatics" z każdym kolejnym dniem rozwija się coraz dynamiczniej. Pojawiają się nowe aukcje, które przyciągają kolejnych użytkowników. W ofercie dostępne są zarówno numizmaty za przysłowiową złotówkę, ale jest również wiele tych z najwyższej numizmatycznej półki i to właśnie te ostatnie powodują wypieki na twarzy niejednego kolekcjonera. Jedną z ciekawszych dostępnych obecnie w ofercie jest na pierwszy rzut niepozorna 1 groszówka z 1927 roku. Pozory jednak mylą. Owa groszówka nie jest taką ot typową wersją obiegową, ale jedną z sześciu znanych odbitek w złocie. Cena wywoławcza została ustalona na 25 000 USD. Dotychczas walor ten nie był notowany na aukcji. Czy egzemplarz ze strony EuNumismatics znajdzie właściciela? Zapewne tak, bo drugi raz taka okazja przez długie lata może się nie zdarzyć. 

ps. Z okresu II RP znamy odbitki pewnych monet w złocie. Większość została odbita w pojedynczych egzemplarzach - prawdopodobnie dla prominentnych kolekcjonerów monet okresu międzywojennego. Wiele z nich trafiło potem do kolekcji numizmatycznej egipskiego króla Faruka, po którego śmierci monety zostały rozproszone po świecie.


2 komentarze:

  1. Nie trafia do mnie ten portal. Jest jakiś mało intuicyjny ;). Ps Nie chwaliłeś tej monety jakiś czas temu na facebooku?

    OdpowiedzUsuń
  2. Strona jest cały czas w rozbudowie więc myślę, że wszelkie sugestie i uwagi będą bardzo cenne dla jej twórców ...

    OdpowiedzUsuń